Created by potrace 1.16, written by Peter Selinger 2001-2019
ورود به حساب کاربری سبد خرید 0
6 روش تمیز کردن لکه روی صفحه تلویزیون
۳۰ فروردین ۱۴۰۳
اخبار و مقالات

 

تلویزیون‌ها بر اثر عوامل مختلفی دچار لکه و گرد و خاک می‌شوند که تمیز کردن آن‌ها اهمیت دارد، زیرا تلویزیونی که کثیف و دارای لکه باشد نه تنها ظاهر زیبایی ندارد بلکه هنگام تماشا کردن نیز اذیت‌کننده است و نمی‌توان تصاویر را واضح و شفاف دید.

تمیز کردن تلویزیون باید با مواد و تجهیزات مناسب صورت گیرد تا علاوه بر اینکه تلویزیون کاملاً تمیز شود، آسیبی نیز به آن وارد نشود. ما در این مقاله به اصول و ترفندهای مهم تمیز کردن لکه روی صفحه تلویزیون خواهیم پرداخت، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تمیز کردن لکه روی صفحه تلویزیون

مراحل پاک کردن لکه روی صفحه تلویزیون

پاک کردن تلویزیونی که بر روی آن لکه افتاده است مراحلی دارد که لازم است همه این مراحل را به دقت انجام داد و همه اصول و نکات را رعایت کرد تا تلویزیون به بهترین شیوه تمیز شود. در ادامه همه مراحل پاک کردن لکه روی صفحه تلویزیون سونی و سایر تلویزیون‌ها به صورت کامل توضیح داده شده است.

مرحله اول: خاموش کردن تلویزیون

در صورتی که تلویزیون روشن باشد و قصد تمیز کردن آن را داشته باشید بهتر است که ابتدا آن را خاموش کنید و چند دقیقه اجازه دهید تا تلویزیون خنک شود. همچنین بهتر است که تلویزیون را به صورت کامل از پریز برق جدا کنید تا آسیب نبیند.

مرحله دوم: پاک کردن صفحه تلویزیون با پارچه میکروفایبر

بعد از اینکه تلویزیون خنک شد بهتر است که از پارچه میکروفایبر یا دستمال عینک صفحه تلویزیون را پاک کنید تا گرد و خاک آن از بین برود. این نوع پارچه نرم بوده و هیچ آسیبی به صفحه تلویزیون وارد نمی‌کند. برای تمیز کردن صفحه تلویزیون به هیچ وجه نباید از پارچه‌های زبر استفاده کرد. دستمال کاغذی نیز گزینه مناسبی برای پاک کردن صفحه تلویزیون نیست و بهتر است از آن برای تمیز کردن استفاده نکرد.

مرحله سوم: استفاده از پارچه مرطوب

در این مرحله باید برای از بین بردن لکه‌های ایجاد شده بر روی صفحه تلویزیون پارچه را کمی با آب یا محلول‌های تمیز کنندگی صفحه مرطوب کرد. نکته مهمی که وجود دارد این است که نباید آب یا مایع را به صورت مستقیم بر روی صفحه تلویزیون اسپری نمود و بهتر است که پارچه را نم‌دار کرد.

مرحله چهارم: تمیز کردن صفحه تلویزیون

بعد از مرطوب کردن پارچه باید صفحه تلویزیون را به آرامی تمیز نمود تا آسیبی به آن وارد نشود. بهتر است که صفحه تلویزیون را به صورت دایره‌ای پاک کرده و از بالا شروع کنید و به سمت پایین بیایید.

مرحله پنجم: خشک کردن صفحه تلویزیون

بعد از انجام همه مراحل ذکر شده صفحه تلویزیون را با پارچه میکروفیبر خشک و تمیز نموده و رطوبت آن را به صورت کامل بگیرید. بعد از تمیز کردن کامل صفحه تلویزیون و خشک کردن آن چند دقیقه صبر کنید و سپس مجدد آن را روشن نمایید.

 

چگونه لکه‌های مقاوم روی صفحه تلویزیون را پاک کنیم؟

در صورتی که لکه‌ها خیلی مقاوم باشند و با انجام مراحل ذکر شده تمیز نشوند نیز روش‌هایی وجود دارد که بتوان آن‌ها را تمیز نمود. برای تمیز کردن لکه‌ ‌های مقاوم بر روی صفحه تلویزیون، می‌توان از پاک کننده‌های تخصصی استفاده کنید که آسیبی به تلویزیون وارد نمی‌کنند و با ترکیبات موثری که دارند باعث از بین رفتن لکه‌های مختلف می‌شوند. همچنین می‌توان از آب مقطر و سرکه سفید استفاده نمود و آن‌ها را به صورت مساوی در یک بطری اسپری مخلوط کرد. سپس مانند مرحله قبل باید یک پارچه میکروفیبر را با محلول تمیز‌کننده مرطوب نمود و آن را به صورت دایره‌ای بر روی لکه‌ها و صفحه نمایش تلویزیون کشید تا لکه‌ها از بین برود.

بهتر است که اجازه دهید محلول چند دقیقه بر روی لکه باقی بماند تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد ولکه‌ها سریع‌تر از بین بروند. بعد از اینکه لکه‌ها از بین رفت باید با یک پارچه میکروفیبر خشک و تمیز رطوبت صفحه را از بین برد و تلویزیون را به خوبی خشک نمود. در صورتی که لکه‌ها هنوز باقی مانده باشند نیز می‌توان چند بار به صورت متوالی تین مراحل را انجام داده تا همه لکه‌ها به خوبی از بین بروند.

 
اگر نگهداری از لوازم و سالم ماندن تلویزیون با توجه به وضعیت کنونی بازار برایتان اهمیت دارد وبرای آن که بدانیم چگونه عمر تلویزیون خود را افزایش دهیم لازم است تا مسائلی را رعایت کنیم ذکر این نکته ضروری است که حتما در نظر داشته باشید تلویزیون خود را از فروشگاههای معتبر خریداری نمایید تا از اصالت کالای خود مطمئن باشید
جهت خرید مطمئن تلویزیون فروشگاه سونی شهراد با خرید حضوری و آنلاین در خدمت مشتریان می باشد که می توان از خدماتی همچون خرید اقساطی تلویزیون سونی در تهران از تمام مزایای این مرکز خرید سونی بهره مند شوید.

آدرس: تهران- خیابان جمهوری- چهارراه شیخ هادی- روبروی بانک تجارت- پلاک711- فروشگاه سونی شهراد

شماره تماس:02166950912

 

بهترین محلول برای تمیز کردن لکه در تلویزیون

همیشه این چالش برای افرادی که قصد تمیز کردن صفحه تلویزیون و از بین بردن لکه‌ها را دارند وجود دارد که از چه محلولی استفاده کنند که هم قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد و هم آسیبی به تلویزیون وارد نشود. البته محلول مورد نیاز برای پاک کردن لکه‌های تلویزیون تا حد زیادی به نوع لکه‌ها و میزان سختی آن‌ها بستگی دارد، برای مثال برای تمیز کردن لکه‌های سطحی استفاده از پارچه میکروفیبر مرطوب کفایت می‌کند. اما برای از بین بردن لکه‌های سخت محلول‌های دیگری نیز وجود دارد. در ادامه برخی از بهترین محلول‌ها برای تمیز کردن لکه در تلویزیون معرفی شده است.

• محلول سرکه سفید و آب مقطر

برای از بین بردن لکه صفحه تلویزیون سونی یا سایر تلویزیون‌ها استفاده از آب مقطر و سرکه سفید یکی از بهترین روش‌ها است. استفاده از این محلول به از بین رفتن لکه‌های سخت کمک می‌کند و قابل استفاده بر روی انواع صفحه نمایش تلویزیون بوده و آسیبی به تلویزیون وارد نمی‌کند. برای درست کردن این محلول تنها کافی است که مقداری مساوی از مواد را درون یک بطری اسپری با هم مخلوط نمود و سایر مراحل را طی کرد.

• الکل مالشی یا ایزوپروپیل الکل و آب مقطر

محلول دیگری که برای تمیز کردن لکه‌های تلویزیون کاربردی و مناسب است، ترکیب ایزوپروپیل الکل و آب مقطر است که این محلول نیز برای انواع صفحه نمایش‌ها مناسب و بی‌خطر بوده و به از بین رفتن سریع لکه‌ها کمک می‌کند. اما بهتر است که به مقدار کمی از این محلول استفاده نمو.د برای تهیه این محلول نیز باید مقدار کمی از ایزوپراپیل الکل را در یک بطری اسپری با آب مقطر مخلوط کرد.

• محلول تخصصی تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون

علاوه بر موارد ذکر شده، محلول‌های کارخانه‌ای نیز تولید شده است که این محلول‌ها به صورت تخصصی برای از بین بردن لکه‌های بر روی صفحه نمایش تلویزیون کاربرد دارند و با ترکیباتی که دارند این امر را به خوبی میسر می‌کنند. نکته مهمی که برای استفاده از این پاک کننده‌ها وجود دارد این است که نباید در مواد و ترکیبات آن‌ها، مواد شیمیایی و خشن وجود داشته باشد.

 

از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

 

؟چگونه محافظ تلویزیون را تمیز کنیم

محافظ صفحه تلویزیون از صفحه اصلی تلویزیون حساسیت بیشتری دارد و برای تمیز کردن آن باید دقت کافی را به کار گرفت. با استفاده از مواد و تکنیک‌های مناسب برای تمیز کردن محافظ صفحه تلویزیون از آسیب رسیدن و خراش به آن جلوگیری می‌شود. قبل از هر چیزی برای تمیز کردن محافظ صفحه تلویزیون بهتر است که هرگونه گرد و غبار یا آشغال را از سطح آن تمیز کرد که برای انجام این کار بهتر است که از پارچه میکروفیبر نرم و ظریفی که برای سطوح حساس مناسب هستند استفاده نمود.

هرگز نباید از پارچه سخت یا زبر برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده کرد. در مرحله بعد باید با توجه به نوع لکه، پارچه میکروفیبر را با آب یا محلول پاک‌کننده صفحه تلویزیون یا سایر محلول‌های مناسب ذکر شده مرطوب نمود و به صورت دایره‌ای بر روی محافظ صفحه نمایش کشید و آن را تمیز کرد. محلول‌هایی وجود دارند که برای تمیز کردن سطوح ظریف و حساس مناسب هستند که برای تمیز کردن محافظ صفحه تلویزیون بهتر است از این محلول‌ها استفاده نمود. بعد از اینکه همه لکه‌ها از بین رفتند باید مجدداً محافظ را با پارچه میکروفیبر دیگری که خشک است کاملا خشک نمود.

 

5 راه حل خانگی برای تمیز کردن صفحه تلویزیون


در اینجا پنج وسیله خانگی وجود دارد که می توانید برای تمیز کردن صفحه تلویزیون خود از آنها استفاده کنید:

آب مقطر: آب مقطر عاری از مواد معدنی و ناخالصی است که آن را به گزینه ای عالی برای تمیز کردن سطوح ظریف مانند صفحه تلویزیون تبدیل می کند. یک پارچه1. میکروفیبر را با آب مقطر خیس کنید و به آرامی صفحه را پاک کنید تا کثیفی و آلودگی پاک شود.

 

سرکه سفید: سرکه سفید یک پاک کننده طبیعی است. این می تواند به حذف لکه های سرسخت روی صفحه تلویزیون شما کمک کند. مقدار مساوی آب و سرکه سفید را در2. یک بطری اسپری مخلوط کنید.

الکل مالشی: مالش الکل یک انتخاب عالی برای تمیز کردن صفحه تلویزیون با اثر انگشت یا لکه های سرسخت است. مقدار مساوی آب و الکل مالشی را در یک بطری3. اسپری مخلوط کنید و از یک پارچه میکروفیبر برای تمیز کردن صفحه نمایش به آرامی استفاده کنید.


جوش شیرین: جوش شیرین یک ساینده طبیعی است. این می تواند به حذف لکه های سرسخت از صفحه تلویزیون شما کمک کند. مقدار کمی جوش شیرین را با آب4. مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید و صفحه را با استفاده از یک پارچه نرم به آرامی تمیز کنید.


آب لیمو: آب لیمو یک پاک کننده طبیعی است که می تواند به حذف لکه ها و کثیفی ها از صفحه تلویزیون شما کمک کند. مقدار مساوی آب لیمو و آب را در یک5. بطری اسپری مخلوط کنید.

 

نکات مهم برای از بین بردن لکه روی صفحه تلویزیون

اکنون که با نحوه تمیز کردن لکه روی انواع صفحه تلویزیون از جمله صفحه تلویزیون سونی آشنا شدید، لازم است که نکات دیگری را نیز رعایت نمایید تا لکه‌ها به بهترین شیوه از بین بروند و از بابت سالم ماندن و عدم آسیب به تلویزیون خود نیز اطمینان حاصل نمایید. مهم‌ترین نکاتی که برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون باید به آن توجه شود در ادامه بیان شده است.

  • به هیچ وجه از مواد شیمیایی خشن مانند آمونیاک، الکل یا سفید‌کننده برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون استفاده نشود، زیرا امکان آسیب رسیدن به تلویزیون با استفاده از این مواد وجود دارد.

  • در صورتی که لکه بر روی صفحه نمایش تلویزیون به راحتی پاک نمی‌شود بهتر است که از پاک کننده‌های تخصصی استفاده نمود.

  • محلول را نباید مستقیماً بر روی صفحه نمایش اسپری نمود زیرا این احتمال وجود دارد که به تلویزیون نفوذ کرده و به آن آسیب بزند.

  • نباید هنگامی که تلویزیون روشن است برای تمیز کردن و از بین بردن لکه‌های آن اقدام کرد.

  • محلول را باید به آرامی و بر روی لکه بمالید و از فشار دادن بیش از حد آن جلوگیری کرد.

  • به هیچ وجه نباید از ناخن یا نوک انگشت برای از بین بردن لکه بر روی تلویزیون استفاده کرد زیرا با انجام این کار احتمال آسیب وارد شدن به تلویزیون وجود دارد

  • بهتر است که از پارچه میکروفیبر که نرم و تمیز است برای تمیز کردن صفحه نمایش استفاده نمود و از پارچه ‌های زبر استفاده نکرد.

  • قبل و بعد از تمیز کردن لکه صفحه تلویزیون، بهتر است که چند دقیقه صبر نمود و سپس تلویزیون را تمیز کرد یا مجددا روشن نمود.

نتیجه‌گیری

تلویزیون‌ها در اثر عوامل مختلفی دچار لکه و آلودگی می‌شوند که تمیز کردن صحیح و اصولی آن‌ها اهمیت زیادی دارد. درصورتی که لکه‌های تلویزیون به صورت صحیح تمیز نشوند، احتمال آسیب به تلویزیون وجود خواهد داشت. در صورتی که صفحه تلویزیون لکه‌های سطحی داشته باشد می‌توان از پارچه میکروفیبر نرم و مرطوب برای تمیز کردن آن استفاده کرد. اما در صورت وجود لکه‌های عمیق و بیشتر بر روی صفحه تلویزیون، می‌توان از محلول سرکه سفید و آب مقطر، محلول‌های پاک‌کننده تخصصی و محلول ایزوپروپیل الکل و آب مقطر برای تمیز کردن آن استفاده نمود. تمیز کردن اصولی صفحه تلویزیون سونی و سایر تلویزیون‌ها، اصول، نکات و مراحل خاص خود را دارد که ما در این مقاله‌ به آن‌ها پرداختیم.

 

سوالات متداول

1. برای پاک کردن لکه‌های مقاوم روی صفحه تلویزیون باید از چه محلولی استفاده کرد؟

لکه‌های مقاوم روی صفحه تلویزیون با محلول‌هایی مانند، محلول سرکه سفید و آب مقطر، محلول ایزوپروپیل و آب مقطر و محلول‌های تخصصی قابل از بین رفتن هستند.

2. آیا استفاده از محلول پاک‌کننده تخصصی تلویزیون به آن آسیب می‌زند؟

برای خرید محلول‌های پاک‌کننده باید به ترکیبات آن‌ها توجه کرد تا ترکیبات آسیب زا و سخت مانند آمونیاک در آن‌ها وجود نداشته باشد.

3. آیا هنگام روشن بودن تلویزیون می‌توان آن را تمیز کرد؟

خیر، بهتر است که وقتی تلویزیون خاموش است آن را تمیز کرد و از از انجام این کار هنگام روشن بودن تلویزیون پرهیز نمود.ش

تمیز کردن لکه روی صفحه تلویزیون
ارسال دیدگاه
 بهترین سیستم‌های صوتی سونی بهترین سیستم‌های صوتی سونی
۲۵ تیر ۱۳۹۸
اخبار و مقالات
انواع پورت تلویزیون انواع پورت تلویزیون
۱۹ اسفند ۱۴۰۲
اخبار و مقالات
چگونه تلویزیون سونی را کانال یابی کنیم؟ چگونه تلویزیون سونی را کانال یابی کنیم؟
۸ فروردین ۱۴۰۳
اخبار و مقالات
پشتیبانی 24ساعته ۶۶۹۵۰۹۱۲ - ۰۲۱
تضمین کیفیت کالا خرید بهترین کالای موجود
فرصت 7 روزه بازگشت کالا ضمانت بازگشت کالا تا 7 روز
پرداخت امن از درگاه بانکی امنیت در خریدهای آنلاین
تلویزیون سیستم صوتی
سبد خرید حساب کاربری